Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Akcja Piesi - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach i reagują, gdy przepisy ruchu drogowego są łamane przez użytkowników dróg. Dodatkowo, aby wpłynąć na zachowanie konkretnej grupy uczestników ruchu, policjanci prowadzą różnego rodzaju działania i akcje prewencyjne.

W ubiegłą środę (7 lutego), na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci przeprowadzili kolejną akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W ramach działań funkcjonariusze zwrócili uwagę na miejsca szczególnie uczęszczane przez pieszych, gdzie ujawnili 34 wykroczenia. W tym 30 popełnionych przez pieszych i 4 popełnione przez kierowców. Dla 19 pieszych interwencja wobec ich niebezpiecznego zachowania na drodze zakończyła się mandatem, a dla 11 pouczeniem. Wobec wykroczeń popełnionych przez kierowców, policjanci w czterech przypadkach zastosowali mandaty karne.

W styczniu br. na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do trzech wypadków drogowych, w których ranne zostały cztery osoby. Wśród nich nie było osoby pieszej. 

Nadal apelujemy, aby piesi w sposób szczególny dbali o swoje bezpieczeństwo na drodze. Aby stosowali się do przepisów, zachowali uwagę i ostrożność podczas przekraczania jezdni, gdyż potrącenie przez pojazd może skończyć się dla nich śmiercią lub kalectwem. Należy pamiętać o zakładaniu elementów odblaskowych, gdyż ten niezwykle dobry nawyk sprawia, że pieszy jest widoczny z dużej odległości i z pewnością uchronił już niejedną osobę przed potrąceniem. Powyższe zasady regularnie przypominajmy dzieciom i kontrolujmy ich zachowanie na drodze.

Odsłony: 824
Autor Publikacji: KPP Oświęcim, Data Publikacji: 2018-02-13 , Godzina Publikacji: 8:00

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty