Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

76. Tour de Pologne w Kętach: Utrudnienia na ulicach Stefana Żeromskiego i Partyzantów

AKTUALIZACJA z 6.08.2019 r.

Z szacunku dla Bjorga Lambrechta, belgijskiego kolarza grupy Lotto Soudal, który zmarł w wyniku nieszczęśliwego upadku podczas rozgrywanego wczoraj (5 sierpnia) 3. etapu wyścigu, organizatorzy wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że dzisiejszy, czwarty etap Tour de Pologne, będzie zneutralizowany.

Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbędzie się tylko jedna. Start w Jaworznie zaplanowano na 12:10.

Wszyscy jesteśmy niezwykle wstrząśnięci tragedią, która się wydarzyła. Brakuje słów, by opisać uczucia, które towarzyszą nam wszystkim. Łączę się w bólu i smutku z rodziną, kolegami z drużyny i wszystkimi członkami kolarskiej społeczności. Jednocześnie zapewniam o wielkim wsparciu. Bjorg Lambrecht na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolarz i człowiek – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.Jutro (wtorek, 6 sierpnia) przez nasze miasto przejadą najlepsi kolarze świata, rywalizujący od soboty w 7-etapowym wyścigu Tour de Pologne. Kęczanie będą mogli na własne oczy sprawdzić, jak szybko mknie peleton, w godz. 13:30-13:40, kiedy to sportowcy wjadą w nasze okolice i malownicze Beskidy.

Trasa powiedzie zawodników przez nasze miasto na odcinku od ul. Stefana Żeromskiego i ul. Partyzantów aż do granicy z Kobiernicami.

Już na godzinę przez planowanym przejazdem peletonu (ok. 12:30) zaczną występować utrudnienia, związane z zabezpieczeniem wyścigu i czasowym wyłączeniem wspomnianych ulic z ruchu drogowego. Kierowcom polecamy objazdy.

Jak co roku o bezpieczny przejazd wyścigu zadbają niezastąpieni druhowie z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, których wspierać będzie nasza Straż Miejska i Policja.

Szczegółowa mapa etapu 4 – Jaworzno – śląskie, Kocierz:


Odsłony: 4589
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo / fot. www.tourdepologne.pl, Data Publikacji: 2019-08-05 , Godzina Publikacji: 14:22

Kęty w obiektywie...