Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

7. Memoriał im. Kazimierza Krawczyka i 70. urodziny LKS "Zgoda" Malec

To był już 7. Memoriał im. Kazimierza Krawczyka rozegrany w Malcu. Tegoroczny Turniej Pamięci wieloletniego zawodnika, trenera, ale przede wszystkim wielkiego społecznika i działacza LKS „Zgoda” Malec, który odbył się 20 lipca 2019 r., zbiegł się z jubileuszem 70-lecia działalności Klubu.

Turniej otworzył prezes LKS „Zgoda” Malec Grzegorz Sokół, który powitał przybyłych na wydarzenie: Panią Marię Krawczyk z rodziną, sekretarz Gminy Kęty Ewelinę Jurę-Bączek, sołtysa Malca Kazimierza Tolarczyka, prezesa OSP Malec Jacka Jonkisza, prezesa Spółdzielni Rolniczo-Handlowej „Skiba” w Kętach Romana Olejarza, prezesa Klubu Seniora „Wrzos” w Malcu Wiesława Kleszcza, członków, prezesów, trenerów i zawodników klubów uczestniczących w Memoriale, członków LKS „Zgoda” w Malcu oraz sponsorów wydarzenia i mieszkańców wsi.

Następnie przedstawił historię Klubu oraz zmiany, jakie zachodziły na przestrzeni 70 lat działalności. Podziękował również wszystkim zaangażowanym w działalność Klubu oraz w promowanie zdrowego trybu życia lokalnej społeczności. Życzył także wspaniałych sportowych emocji i miłej zabawy.

Żona śp. Kazimierza Krawczyka - Maria Krawczyk, witając serdecznie gości, sportowców, działaczy, przyjaciół oraz mieszkańców Malca zwróciła uwagę, że cechą memoriałów jest fakt, iż ich główny bohater nie uczestniczy w rozgrywkach. - Teoretycznie nie ma go w gronie organizatorów ani w gronie sportowców uczestniczących w zawodach. Jest za to ich największym zwycięzcą – podkreśliła, dodając, że Pan Kazimierz cały czas zajmuje miejsce w sercach i myślach najbliższych mu osób, kolegów, działaczy, mieszkańców, którzy w ten sposób postanowili pięknie Go upamiętnić. Wskazując na zbiegające się z Memoriałem 70. urodziny LKS „Zgoda” w Malcu zaznaczyła, że jubileusz ten jest radosnym wydarzeniem, gdyż w to właśnie w tej niewielkiej wsi, 70 lat temu znaleźli się ludzie, którzy chcieli coś zrobić dla drugiego człowieka, a inicjatywa ta trwa do dziś.

Pani Maria życzyła obecnym działaczom i sportowcom siły oraz zapału do dalszej pracy na rzecz drugiego człowieka, a uczestnikom Memoriału zdrowej rywalizacji i wspaniałej zabawy.

Pamiątkowe odznaczenie z życzeniami od Burmistrza Gminy Kęty na ręce prezesa LKS „Zgoda” Malec wręczyła wraz z sołtysem Malca Kazimierzem Tolarczykiem sekretarz Gminy Kęty Ewelina Jura-Baczek.

Szanownym Członkom
Ludowego Klubu Sportowego „Zgoda” w Malcu
z okazji pięknego Jubileuszu
70-lecia
oraz w dowód uznania za nieustającą,
prężną działalność na niwie piłki nożnej
oraz promocję sportu i zdrowej, sportowej rywalizacji
serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności

składa

Burmistrz Gminy Kęty
Krzysztof Jan Klęczar

W tegorocznym Memoriale im. Kazimierza Krawczyka udział wzięły drużyny: TS „Hejnał” Kęty, LKS „Orzeł” Witkowice i LKS „Zgoda” Malec. Rozegrany został także mecz oldbojów pomiędzy LKS „Zgodą” Malec a „Górnikiem” Brzeszcze. Równolegle w czasie trwania imprezy odbył się turniej trójek w siatkówce plażowej.

Można było wpisać się do księgi pamiątkowej oraz skosztować domowych potraw. Po rozgrywkach goście bawili się na festynie.

Pierwsze miejsce w 7. Memoriale im. Kazimierza Krawczyka wywalczyli zawodnicy KS „Hejnał” Kęty z sumą 4 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna LKS „Orzeł” Witkowice (3 pkt.), pokonując piłkarzy LKS „Zgody” w Malcu (1 pkt.). Nagrodzono również najlepszego zawodnika Turnieju, którym został Dima Taraszczuk, a statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Marcin Gregorczyk. Trzy najlepsze trójki w turnieju siatkówki plażowej otrzymały nagrody rzeczowe. W rozgrywkach oldbojów zwyciężyła drużyna gospodarzy. Puchary i dyplomy wręczali zawodnikom żona Pana Kazimierza Maria Krawczyk oraz prezes Klubu LKS „Zgoda” Malec Grzegorz Sokół. Prowadzącym był Jan Marszałek.

Organizatory składają gorące podziękowania wszystkim sponsorom.

Darczyńcy 7. Memoriału im. Kazimierza Krawczyka
i jubileuszu 70-lecia LKS „Zgoda” Malec to:

Urząd Gminy Kęty; Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu; „Elektromit” Władysław i Paweł Mitoraj; „Aksam” Adam Klęczar; „Karo Elektro”; „Agrokęt” Jerzy Juraszek; SHR „Skiba” Kęty; Mariusz Klekot; Piekarnia Zbigniew Sajdak; „Ice-Mastry”; Mirek Jędrusik; Bogdan Walusiak; „Czanieckie Makarony”; „Pryzma” Hałat Janusz; „Nowabud” Piotr Pysz; „Karpiówka” Janusz Szostak; Jadwiga, Franciszek, Dominik Królicki; „Petro-Kompeks” Marek Klęczar; „MOLO” Beata Klęczar; Czesław Patek; Zakład Usługowy Maria Michalak; Szkółka Drzew Ozdobnych Nowa Wieś; „Legal” Bolesław Paw; Szemikowie Sp. J.; Szklarstwo Paszek Kamil; RSP „Zgoda” Malec; „Beskid Media” Kęty; „Górecki” Sp. J.; Płonka Grzegorz; Adamus Marzena, Adamus Adam; TECH Sterowniki; Kocemba Tadeusz; „Obsessive”; „SAK-POL” Suwaj, Zemaj Sp. J.; Punkt Apteczny „Dla Zdrowia” Magdalena Wadoń; „Nowosolar” Andrzej Noworyta; Kocemba Dawid; Mirosław Tlałka; „Mircom” Mirosław Wysocki; Bryzek Krystyna, Piotr; Sklep „Kredka” Bartuś Anna; Kramarczyk Tomasz.

LKS „Zgoda” Malec powstał na bazie Związku Młodzieży Wiejskiej „WICI”. W początkowym okresie najpopularniejszą dyscypliną sportową była piłka siatkowa. Na przełomie lat 60. i 70. ub. wieku zawitała do klubu piłka nożna.

Ciągły wzrost zaangażowania zawodników i działaczy tej sekcji zaowocował wybudowaniem własnego boiska oraz kolejnymi awansami: w roku 1975 do klasy „B", 1982 do klasy „A", 2000 do V-tej ligi podokręgu Wadowice gdzie grała przez pięć sezonów i ponownie do klasy okręgowej w 2007 roku.

W trosce o przyszłość sekcji, kolejne zarządy wiele troski poświęciły szkoleniu młodzieży, efektem czego był awans drużyny juniorów i trampkarzy w roku 1993 do Ligi Okręgowej.

Początek budownictwa sportowego w Malcu sięga lat jeszcze przed powstaniem klubu. Wtedy to z inicjatywy młodzieży ZMW „WICI" urządzono Park Wiejski wraz z boiskiem do piłki siatkowej, zamontowano ławki i wykonano ogrodzenie. Dziś Klub pochwalić się może jednym z najładniejszych obiektów w okolicy. Jest to zasługa wieloletniej pracy i zaangażowania członków Klubu.

Kazimierz Krawczyk – wieloletni zawodnik, trener, wielki społecznik i działacz LKS „Zgoda” Malec zmarł nagle mając zaledwie 51 lat.

Od najmłodszych lat jego wielką pasją była piłka nożna. Już jako 16-latek został zawodnikiem Klubu „Górnik” Brzeszcze, który występował w wyższej lidze rozgrywkowej. Otrzymał także propozycje gry w drużynach pierwszoligowych GKS Tychy i Ruchu Chorzów. Nie przyjął ich jednak, wrócił do Klubu LKS „Zgoda” Malec i reprezentował go przez kilkanaście kolejnych lat.

Będąc zawodnikiem Klubu mocno angażował się w jego działalność. Zasiadał w Zarządzie, a przez ostatnie lata swojego życia piastował stanowisko wiceprezesa. Był bardzo oddany młodzieży. Prowadził drużynę młodzieżową, trenując zawodników od ich najmłodszych lat i osiągając wiele sukcesów. Jego wychowankowie reprezentują Klub do dnia dzisiejszego.

Dla upamiętnienia postaci wielkiego społecznika Zarząd Klubu LKS „Zgoda” Malec postanowił corocznie organizować Memoriał jego imienia.

Odsłony: 2620
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2019-07-22 , Godzina Publikacji: 11:40

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty