Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

„Wyspian” odkrył swoje skarby – impreza plenerowa w PZ nr 11 w Kętach

W sobotę, 22 kwietnia, w PZ nr 11 odbyła się impreza, podczas której uczniowie „Wyspiana” mogli zaprezentować swoje wszechstronne talenty. W założeniu, wszystkie działania miały mieć miejsce w plenerze, lecz pogoda zmusiła organizatorów do ukrycia się pod dachem szkoły.

W sali gimnastycznej na przygotowanej dla artystów scenie widzieliśmy próbkę talentów gimnazjalistów i licealistów. A są one różnorodne! Stąd też publiczność usłyszała zarówno liryczne, nostalgiczne utwory, jak i ciężką muzykę rockową. Ciekawostką był występ znanego z „Idola” byłego ucznia naszej szkoły Szymona Kolbera. Na scenie zobaczyliśmy także przepiękne pokazy tańca towarzyskiego, które przeniosły widzów w świat wyrafinowanych doznań estetycznych.

Zupełnie inne doznania towarzyszyły przy prezentacjach sztuk walki. Tam mogliśmy podziwiać szybkość, energię i siłę, ale także hart ducha i dyscyplinę. Sporo emocji wywołała prezentacja zumby. Występy na sali gimnastycznej zakończył koncert zespołu „Trio Karpackie”. Zespół ten tworzą muzycy, którzy podczas swoich występów z wielkim zaangażowaniem wciągają słuchaczy w niepowtarzalny klimat muzyki górali polskich, słowackich i bałkańskich oraz twórczości cygańskiej.

Równolegle do pokazów artystycznych goście mieli również okazję poznać uroki nauki, obserwując eksperymenty fizyczne i chemiczne przygotowane przez uczniów „Wyspiana” pod czujnym okiem nauczycieli. Okazało się podczas nich, że nawet wybuchy czy też pojawienie się ognia nie powinny przerażać, jeśli ma się wiedzę o ich istocie i przyczynach powstania.

Jeśli ktoś jeszcze czuł niedosyt, mógł zmierzyć się z łamigłówkami logicznymi, które dla wielu wydawały się nierozwiązywalne. Na szczęście pomoc nauczycieli sprawiła, że zwątpienie w swoje możliwości intelektualne było tylko chwilowe.

Ponadto można było sprawdzić swoją kreatywność (lub też pokłuć sobie palce) podczas wyszywania i haftowania, uczestniczyć w pokazie ratownictwa medycznego, pomachać do agentów CIA przez kamerę Kinecta czy czerpać inspiracje plastyczne od najmłodszych, którzy prezentowali artystyczne wytwory swojej wyobraźni. Chętni do uwiecznienia swojego pobytu w „Wyspianie” mogli zrobić to dzięki fotobudce.

Oprócz strawy dla ducha organizatorzy przygotowali coś dla ciała. W kawiarence „Pod chmurką” podawano przepyszną (naprawdę!) grochówkę strażacką przygotowaną przez druhów z OSP Kęty Podlesie, znakomite kiełbaski z grilla oraz różnorodne ciasta upieczone przez uczniów i rodziców.

Na zakończenie imprezy w „Wyspianie” odbyło się podsumowanie międzyszkolnej gry terenowej, którą zorganizował PZ nr 11 przy współpracy Domu Kultury w Kętach i Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. To przedsięwzięcie wpisuje się w cykl działań z okazji 740. rocznicy powstania Kęt, a miało na celu zgłębienie historii oraz dnia dzisiejszego naszego miasta. Uczestnicy gry miejskiej musieli przebyć trasę pomiędzy zaznaczonymi punktami kontrolnymi według kolejności wskazanej przez Organizatora, przy okazji rozwiązując różne zadania. Najlepiej z tym wyzwaniem poradzili sobie reprezentanci ZSP nr 3 w Kętach i to oni z rąk wiceburmistrza Rafała Ficonia otrzymali nagrody: dla szkoły radiomagnetofon, zaś dla uczestników bony podarunkowe. Pozostałe ekipy także nagrodzone zostały upominkami ufundowanymi przez Urząd Gminy w Kętach.

Kilkugodzinny pobyt w „Wyspianie” to z całą pewnością, który warto było spędzić w naszej szkole. Mnogość doznań, od tych artystycznych przez naukowe po kulinarne, pozwala wyrazić nadzieję, że następna tego typy impreza w PZ nr 11 również spotka się z zainteresowaniem społeczności lokalnej.

Impreza plenerowa odbyła się dzięki zaangażowaniu Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz Uczniów. Spory udział w organizacji przedsięwzięcia mieli Sponsorzy, którym chcielibyśmy za to podziękować.

Lista sponsorów

RZEŹNICTWO I HANDEL – KAPECKI SP.J.
ul. Jaworowa 3
43-340 Kozy

ADVISER.KAMILA NOWOTARSKA
ul. Wojnara 4
43-300 Bielsko-Biała

ZBIG-MAR-PEK
Zbigniew Rajda,
ul. Centralana37
43-353 Porąbka

AKSAM Sp. z o.o. Sp.K.
ul. Karolina 70
32-608 Osiek

"ARC-POL BABIŃSKI"
Sp. K. Wytwórnia Makaronu,
ul. Dworska 30
43-354 Czaniec

ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO LIGOTA SP. Z O.O.
ul. Wspólna 12
43-518 Ligota

Piekarnia Cukiernia Bielany

MDMD Kudłacz Borówka Sp. J.
Ul. Główna 3, Bielany

F.H. Wiesław Dwornik – Sklep mięsny
oś. Nad Sołą , 32-650 Kęty

Odsłony: 2620
Autor Publikacji: PZ Nr 11 w Kętach, Data Publikacji: 2017-04-26 , Godzina Publikacji: 9:45

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Czerwiec, 2019
  P W Ś C P S N
22 1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty