Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

"Miejsce, w którym żyję..." - finaliści Konkursu o Mieście i Gminie Kęty nagrodzeni.

„Miejsce, w którym żyję…” Finaliści Konkursu o Mieście i Gminie Kęty nagrodzeni.

W czwartek, 9 marca, w Powiatowym Zespole Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach odbył się drugi – międzyszkolny - etap V Konkursu o Mieście i Gminie Kęty pn. „Miejsce, w którym żyję…” Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu naszej gminy.

Na zmagania gimnazjalistów złożył się sprawdzian wiedzy o mieście i gminie Kęty, organizowany w dwóch etapach – szkolnym i międzyszkolnym oraz konkurs prezentacji multimedialnej. Uczestnicy każdej z części konkursu, na wszystkich jego etapach, musieli wykazać się wiedzą na temat historii, geografii, gospodarki, edukacji sportu i kultury miejscowości wchodzących w skład Gminy Kęty.  

Do etapu międzyszkolnego przystąpiło po trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły, którzy wyłonieni zostali przez szkolną komisję na podstawie wyników testów w eliminacjach szkolnych.

Pierwsza część międzyszkolnego etapu konkursu odbyła się w formie turnieju ustnego, w którym wszystkie trzyosobowe zespoły musiały odpowiedzieć na 12 pytań wybranych z puli w drodze losowania. Dla dodania oddechu uczestnikom, organizatorzy przygotowali również pytania do publiczności, które przeplatały się z pytaniami konkursowymi. W tej części zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bulowicach, odpowiadając poprawnie na 8 z 12 pytań.

Do drugiej części, która polegała na przedstawieniu swojej szkoły w formie krótkiej prezentacji pt. „Moja szkoła i jej miejsce w gminie Kęty”, przystąpiły cztery zespoły z trzech szkół z Gminy Kęty. W tej rywalizacji najlepszą okazała się drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witkowicach, pokonując zespół z ZS-G nr 2 z Kęt oraz dwa zespoły ZS-G z Nowej Wsi.

W ławie komisji konkursowej zasiedli burmistrzowie Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar i Rafał Ficoń, wicestarosta Powiatu Oświęcimskiego – Jarosław Jurzak, dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej – Tomasz Bielecki,  dyrektor PZ 9 - Grażyna Mojżesz-Wlazły, dyrektor Muzeum w Kętach – Marta Tylza-Janosz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Agata Szyszka-Mądro oraz  prezes Towarzystwa Miłośników Kęt - Kazimierz Brzuska.

Do walki startujących zagrzewały piosenki w wykonaniu, działającego od 2004 w kęckiej Dąbrowskiej, zespołu muzycznego „Trzy czwarte”. Uczestnicy i publiczność mogła również poznać historię miasta Kęty, przedstawioną przez Martę Tylzę-Janosz - dyrektor Muzeum w Kętach.

Laureaci obu konkursów wraz z opiekunami otrzymali z rąk burmistrza Krzysztofa Jana Kęczara oraz dyrektor PZ nr 9 Grażyny Mojżesz-Wlazły nagrody, ufundowane przez Gminę Kęty oraz sponsorów.

Organizatorem konkursu był Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach wraz z Towarzystwem Miłośników Kęt, Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach oraz Gminną Biblioteką Publiczną im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach.

Celem organizowanego od pięciu lat konkursu jest promowanie wiedzy o mieście i gminie Kęty, rozwijanie zainteresowań młodzieży w zakresie historii, kultury i walorów turystycznych ziemi kęckiej oraz pogłębienie poczucia tożsamości ze środowiskiem lokalnym.

Patronat nad konkursem objął burmistrz Gminy Kęty. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 740-lecia miasta Kęty.

Odsłony: 3364
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2017-03-09 , Godzina Publikacji: 17:30

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Czerwiec, 2019
  P W Ś C P S N
22 1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty